Sommerløpene i Melhus
Postet av Melhus Orientering den 27. Jun 2020
Melhus tilbyr også i sommer 3 selvbetjeningsløp i fint terreng og på gode kart. Løypene har A/B nivå og i år har vi lagt ut tre løyper i Våttåsen sør fra Sjetnan, Svartåsen fra Markavollen og Vassfjellet fra Rye. Vi gjør oppmerksom på at det er parkeringsavgift uti Sjetnan og på Markavollen.
I år er løypene publisert i portalen ukensloype.no.
Det henger poster ute i terrenget, men det er ikke stemplingsenheter og koder. Du tar bare med deg en din mobiltelefon eller GPS-klokke og dokumenterer at du har vært rundt løypa ved å bruke Livelox.
Svartåsen - Løvset | ![]() |
Vassfjellet - Rye | ![]() |
Våttåsen sør - Sjetnan | ![]() |
Du kan selvfølgelig løpe løypene uten å registrere det på Livelox, men her har du mulighet til å prøve det. Vi har skrevet en grundig beskrivelse over hvordan du bruker Livelox, GPS på mobiltelefon og GPS-klokke.
Postene henger ute fra 27. juni til 9. august. God treningstur.
Siste fra Melhus Orientering

Fartsfylt og morsomt på Åsvang/Dragvoll
01.05.2025

Godt oppmøte i kveldens trening fra Rye
23.04.2025

STOK-trening april
20.04.2025

Fint å få mose under o-skoen!
02.04.2025

Stor variasjon i kveldens trening
26.03.2025