Fin tur til Rønningen i kveld

Postet av Melhus IL - Orientering den 12. Mar 2025


Godt fornøyde representanter fra MIL o-miljøet etter burger og quiz. Aasmund, Eivind, Martin, Hege, Trine og Frank Egil slapper av.

Vi samkjørte i en bil fra Melhus og møtte Trine og Hege på Smistad og vegen inn til Rønningen. Det ble nøye sjekket at klær og bindinger var godt innafor reglementet, så vi ikke risikerte å bli avvist i døra. Det gikk akkurat!


På forhånd hadde Hege sjekket ut føret i VM-løypene. Topp forhold.


Spreke som gjengen er, kom vi fram til Rønningen i god tid før kveldens quiz, så vi kastet oss over matfatet med en gang. Hjemmelaget burger for noen og noe lettere mat for andre. Alt gikk ned!

Vi fikk etter hvert ledig plass i en hjørnesofa for hele MIL-kontingenten, men det var ikke opplagt at vi kunne det. Hytta var nemlig helt full med forventningsfulle konkurransemotiverte trimere. Her i sofaen bespiste vi maten vår, samtidig som vi løste intrikate spørsmål.

Maten smakte og vi vant quizen! Riktignok delt førsteplass med tre andre lag, men læll! Premien var 4 gavekort med mulighet til én gratis overnatting på ei TT-hytte. gavekortene ble broderlig fordelt på alle 6.


Kvelden er over på Rønningen og vintertrimgjengen er motivert til nedoverbakken til Smistadvegen.




Hjemturen var lett og vakker. Takk for turen!