De (litt)eldres kveld ved Ånøyas bredder
Postet av Melhus Idrettslag den 27. mai 2026

Ungdommen løp fra seg torsdag før helga på Grønneset. Vi fant det smart å bruke opp igjen løyper og terreng til vårt treningsløp i kveld. I og med at ungdommen kunne stå over, ble oppmøte ikke det helt store, selv om 14 løpere ikke er å forakte!
Bildet viser Sigurd Aas Lunereng og mor Trine som kommer inn i sin andre løype for kvelden, ikke verst! Bak kommer Ingrid halsende etter et godt løp i kortløypa. Barnebarnet Edmund gjennomførte i god stil i sammen løype.
I mellomløypa seiret Hege med ei god tid, fulgt av Trine og Kåre. Johannes trakk det lengste strået i langløypa tett fulgt av Atle og Stein Ivar.

Stefan som koordinerte løpet og var fotograf, satte straks igang innsanking av de mange postene, for om ei uke skal de brukes i Våttåsen fra vanntanken på Hollum. Da er det nemlig 2. løp i karusellen som vi skal arrangere. Da blir de mobilisering igjen!
Siste fra Melhus Idrettslag
5. løp i O6-eren går i KM-løypene!
31.08.2026
Verdig og vellykket KM i Råbygdmarka
31.08.2026
Melhus tilbake på tronen i OG-karusellen
27.08.2026
Kretsmesterskap fra Trehjørningen lørdag
26.08.2026
Melhus`lag D180 i Midtnorsk mesterskap i dag
23.08.2026