Ukens løype nr. 10 - årets siste i 2026
Postet av Melhus IL - Orientering - Ukens løype den 21. aug 2026
Sturla har satt ut årets siste ukens løype. Parkering ved barnehagen på Løvset. Husk fristen for å melde inn koder for årets uk
ens løype som er søndag 27. september. Dette for at vi skal rekke å ordne med premier til avslutninga.
God tur!
Ukens løype 9-2026
Postet av Melhus IL - Orientering - Ukens løype den 14. aug 2026
Jens Arne har satt ut den nest siste av årets ukens løype, nr. 9 fra Lauvåsen på kartet Onstjønna. Husk at det er
parkeringsgebyr der.
God tur!
Jens Arne la ved noen bilder fra utsettinga:



Ukens løype 8-2026
Postet av Melhus IL - Orientering - Ukens løype den 7. aug 2026
Oskar Storler har laget ukens løype 8 fra Smistad. Oskar skrev: "Det er desverre hogd en del mellom start og 1.
post. Hogstfeltet er ikke tegnet på kartet. Det er veldig vått i skogen og jeg har hengt postene høyt så de ikke skal drukne."
God tur!
Ukens løype nr. 7-2026
Postet av Melhus IL - Orientering - Ukens løype den 31. jul 2026
Stefan har vært ved Ånøya og satt ut den sjuende ukens løype av året, på kartet "Strandamarka" som Leik IL har vært så vennlig og låne ut til oss. Bare se på utsikten fra denne posten.
Han skriver:
Info om Ukens løype #7
Kos deg!
Ukens løype nr. 6-2026
Postet av Melhus IL - Orientering - Ukens løype den 25. jul 2026
Reidar Solem har tegnet ukens løype nr. 6 og Kjell Rune har satt den ut i dag, så nå er det bare å komme i gang med den første av de fem siste ukens løype for året, for det er fem løyper også på denne siden av sommeren. Kregnesmo byr på nydelig terreng. Litt bratt i starten før man kommer til litt flatere lende. Reidar har lagt ei løype med stort sett ganske greie poster, men et par poster har litt høyere vanskelighetsgrad, så vær nøye med kompasskursen. Mye moden blåbær i området nå. Kantarell også. 8 poster venter på deg ute i skogen. Lykke til!

Løypa står ute til 17. august.