Melhus IL - Orientering - Ukens løype

Melhus IL - Orientering - Ukens løype

Velkommen til en ny sesong med ukens løype 2021

Postet av Melhus IL - Orientering - Ukens løype den 9. Mai 2021

Informasjon om ukens løype 2021

Vi ønsker alle velkommen til en ny sesong med ukens løype.

Kostnaden er også det samme som i fjor, 250 kr for komplett og ekstrakort til familiemedlemmer 50 kr. 

I år er det intet salg av konvolutt lenger. De som skal delta må kjøpe dette på hjemmesidene O-avdelingen


Når du melder deg på og betaler deltakelse kan du åpne din billett og finne din PIN-kode som du må bruke for å få tilgang til kartene etter hvert som de legges ut.

I disse koronatider er det uklart hvordan smittevernsreglene blir fremover, men inntil videre må deltakerne selv laste ned og skrive ut kartene. Kartene er i pdf-format og kan skrives ut av dere. De blir lagt på nettet torsdagskvelden dagen før løypa åpnes (se tabellen nedenfor).  

Parkering: Sted for parkering er vist på løypekartet. Det er viktig at den enkelte parkerer så fornuftig som mulig, så vi ikke hindrer annen virksomhet. Vi prøver å unngå parkeringsplasser som har avgift, men det er enkelte ganger vanskelig å unngå.

Postregistrering: Klippetenger benyttes ikke lenger. Som kvittering for fullført løype henger det en bokstavkode på en tilfeldig post i løypa. Bokstaven henger på snora for postskjermen. Noter løypenr, og bokstavkode. Det er altså en fordel å ha med seg skriveredskap evt kamera rundt i løypa eller stole på hukommelsen.

For registrering av kodebokstaven gjøes dette ved sesongslutt. Da går du inn på hjemmesidene og sender inn registreringsskjema koder Ukens løype. Hvis det er flere deltakere, må det sendes ett skjema pr deltaker.

Siste frist for årets sesong er 26. september 2021. 

For å delta i premieringen må man ha fullført 8 av 10 løyper.

De som har greid kravet 11 ganger eller mer, skal ikke levere pokal til undertegnede. Det er spesialpremier etter 15, 20, 25 og 30 år.

Løypene står ute i 3 ½ uke (4 helger) unntatt løype 5 som står ute hele sommerferien.


Løypeleggerne er stort sett de samme som tidligere år. Hver løype har 8 poster, og lengden er vanligvis rundt 2,5 km i luftlinje.

UL #

Kart (parkering)

Periode

Løypelegger

e-postadresse

Telefon

1

Øyberga (Bjønnabakken)

14.5.-7.6.

Kjell-Arne Morland

 

kjell-arne@morland.no

 

95233532

 

Langmyra

21.5.-14.6.

Atle Pedersen

Atle@storler.no

 

99160145

 

3

Råbygdmarka

28.5.-21.6.

 

Ivar Keiserås

ivar@keiseraas.no

 

93607888

 

4

Eidåa (Korsvegen)

4.6.-28.6.

 

Frank Egil Holm

frank.egil.holm@gmail.com

 

90728864

 

5

Vassfjellet Vest (Rønningstrøa)

28.5.-21.6.

 

Martin Melhuus

martinmelhuus@gmail.com

 

97698725

 

6

Fremo Nord

 

30.7.-23.8.

 

Stefan Preisig

stefan.preisig@gmail.com

90419930

90419930

 

7

Gimse (Tambartun)

 

6.8.-30.8.

 

Reidar Solem

reidar.solem@outlook.com

 

 

97718999
 

8

Skjetnemarka (Skytebanen)

13.8.-6.9.

 

Mona Keiserås Hugdal

mona@kvt.vgs.no

91839142

9

Vassfjellet Vest (Rye)

20.8.-13.9.

 

Sturla Sandvei

sturla.sandvei@gmail.com

92044006

10

Skjetnemarka (P mellom Skjetnan og Hollum)

 

27.8.-20.9.

 

Jens Arne Meistad

jens.arne.meistad@matematikksenteret.no

95756891



0 Kommentar

Kommentarer

Kommentarfelt er stengt

Levert av IdrettenOnline